top of page

5 hlavních výhod dřevostaveb

Aktualizováno: 4. 1. 2023

Rozhodujete se mezi dřevostavbou a klasickou stavbou z cihel? Připravili jsme pro vás 5 hlavních typů, proč zvolit dřevostavbu.


  • Ekologičnost: Dřevostavby jsou šetrné k životnímu prostředí, protože při jejich výrobě a používání se spotřebovává méně energie než u klasických cihlových budov. Navíc dřevo je přírodní materiál, který pochází z obnovitelných zdrojů a při jeho spalování se vyprodukuje méně skleníkových plynů než u spalování fosilních paliv.


  • Nízká hmotnost: Dřevostavby jsou lehčí než cihlové budovy, což umožňuje snadnější a rychlejší stavbu a také ušetření na nákladech za základovou desku a základy.


  • Vysoká tepelná izolace: Dřevo má vysokou schopnost akumulovat teplo, takže dřevostavby jsou dobře izolované a udržují teplo v interiéru. To přináší úspory na vytápění a klimatizaci.


  • Zdravé a příjemné prostředí: Dřevo je příjemný materiál, který vytváří zdravé a ideální prostředí pro život. Navíc dřevo přirozeně reguluje vlhkost vzduchu v interiéru, což je pro lidské zdraví příznivé.


  • Estetická hodnota: Dřevostavby jsou krásné a přírodní, což je jedna z hlavních výhod, kterou oceňují jejich obyvatelé. Dřevo může být opatřeno různými povrchovými úpravami a laky, takže lze snadno vytvořit interiér a exteriér podle vlastních představ.33 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Comments


bottom of page